Zajęcia

Dołącz do nas!

Zajęcia indywidulane

Szukasz rozwiązania dla siebie i swojego rozwoju?

Regularne godziny zajęć  nie odpowiadają Ci, chcesz popracować intensywniej z nauczycielem lub nie lubisz ćwiczyć w grupie?

Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – ZAJĘCIA INDYWIDUALNE! Zajęcia odbywają się w Studio Satya Yoga – w Gnieźnie, w komfortowych warunkach i dogodnych dla Ciebie godzinach.

Do wyboru różnorodne zajęcia jogi i aerial jogi.

Zajęcia indywidualne – dla kogo?

  • Dla zabieganych z ograniczoną ilością czasu
  • Dla ceniących sobie komfort i kameralność;
  • Dla tych, którzy nie czują się dobrze na zajęciach w grupie
  • Dla osób z dolegliwościami fizycznymi
  • Dla osób publicznych dla których ważna jest prywatność

Jak zacząć?

Napisz, a nasza nauczycielka ustali z Tobą indywidualne terminy i sposób płatności.

Vinyasa Slow

Spokojna praktyka, spowolnione tempo wykonania pozycji płynnie połączone z oddechem, odpowiednie są dla osób początkujących, lub osób szukających większej precyzji w pozycjach, relaksacji i rozluźnienia.

Praktykując łagodną wersję Vinyasa joga uczymy się uspakajać swój umysł, prawidłowo oddychać, być uważnym i skoncentrowanym – zdobywamy umiejętności niezbędne  do bycia  obecnym „TU i TERAZ” i lepszego radzenia sobie z rzeczywistością.

Praktykując wieczorem, przez odpowiednio dobrane pozycje i oddech, stopniowo spowalniamy swój układ nerwowy, wyciszamy się, poprawiamy jakość snu i łagodzimy objawy stresu.

Praktykując to, co namacalne, rozwijasz to, co subtelne. Vinyasa Slow to zajęcia odpowiednie dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Vinyasa Flow

Vinyasa oznacza „ruch zsynchronizowany z oddechem”.

Vinyasa flow charakteryzujące się płynnym przejściem między pozycjami połączone z oddechem. Oddech prowadzi nas podczas całej praktyki.

Vinyasa Joga pozwala zbudować wewnętrzną i zewnętrzną równowagę, siłę fizyczną, elastyczność oraz wytrzymałość ciała. To wszystko w połączeniu ze świadomym oddechem i medytacją, energetyzuje i orzeźwia ciało oraz umysł. Sekwencja asan mobilizuje ciało w inteligentny sposób, dając możliwość indywidualnego dopasowania praktyki jogi do własnych możliwości poziomu fizycznych, oraz aktualnego stanu psychicznego i nastroju.

Istotą tych zajęć jest płynny, niezatrzymywany, przepływ energii w ciele. Wywołany naturalnym ruchem i świadomym oddechem. 

60 minut

Aerial Yoga

Praktykując Aerial jogę możemy pracować z własnym ciężarem ciała i doświadczać pozycji nieosiągalnych z pozycji statycznych na macie. Ten wymiar ćwiczeń nie tylko świetnie uelastycznia ciało, ale i wspaniale rzeźbi mięśnie głębokie.

Umożliwia zdolność praktykowania zaawansowanych asan bez obciążania kręgosłupa i pozwala utrzymywać ciało w wymagających pozycjach dłużej. Zwiększa zakresy ruchu w stawach bez zbędnego napięcia i bólu.

Asany w aerial jodze polepszają ukrwienie i dotlenienie mózgu, co dobrze wpływa na koncentrację i koordynację.

Zajęcia rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki, która pozwala zaprzyjaźnić i oswoić się z hamakiem. Następnie odrywamy się od ziemi praktykując aerial pozycję. Końcowym etapem zajęć jest relaks w delikatnie kołyszących się w hamakach.

Na zajęciach wymagany jest strój gładki, pozbawiony wszelkich ostrych elementów, typu zamki, nity itp.

Power Vinyasa

Power Vinyasa Yoga oferuje wyjątkowe doświadczenia dla osób zaznajomionych z podstawami jogi, gotowych do sięgnięcia po fizyczną i duchową siłę jogi.

Power Vinyasa Yoga jest praktyką równowagi, przeplata ćwiczone asany pozycjami równoważącymi, wzmacnia ciało i odblokowuje przepływ energii. Fizyczne wzmocnienie poprzez praktykę na macie umożliwia nam głębsze odczucie i poznanie własnego ciała i emocji. Poprzez ten silny wewnętrzny proces odblokowania, uwolnimy samych siebie od ograniczeń emocjonalnych i rozpoczniemy autentyczne życie w zgodzie z własnym sercem.

60 minut

Yin
Yoga

Yin joga jest łagodną, relaksacyjną i jednocześnie intensywnie rozciągającą i otwierającą praktyką jogi. Łączy filozofię tao i medycynę chińską z klasyczną hatha jogą, medytacją i uważnością. Praca w yin jodze jest pasywna i polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego w dłuższym trwaniu w pozycji (2-5 minut lub dłużej), w której siła grawitacji działa na ciężar ciała. Yin joga wykorzystuje asany, które są znane z klasycznej hatha jogi, jednakże często są wykonywane inaczej i mają inny cel. Nie ćwiczymy dynamicznie, lecz poddajemy się przyjętemu kształtowi pozycji, akceptujemy zakres naszych możliwości i trwamy w pozycji. 

W przeciwieństwie do dynamicznych form jogi nie angażujemy do pracy siły mięśni, ale rozciągamy i rozluźniamy powięź, ścięgna oraz wiązadła, a także pobudzamy krążenie krwi. Yin joga poprawia mobilność i zakres ruchu w stawach, ułatwia utrzymanie stabilności i zabezpiecza stawy przed kontuzjami.

Praktyka yin w ciszy i bezruchu uczy cierpliwości, pokory, łagodności, obserwacji i uważności na siebie tu i teraz.

Uwalnia od oczekiwań i zewnętrznej presji, a także uwalnia z ciała to, co pod wpływem nadmiernego wysiłku, stresu lub silnych emocji spięło się i zesztywniało.

Popołudniowa/wieczorna praktyka relaksuje ciało po całym dniu aktywności i sprzyja wyciszeniu ciała i umysłu. Do praktyki wykorzystujemy pomoce: wałki, koce, kostki, paski itp.

Praktyka jest dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania. Doskonale uzupełnia dynamiczne formy jogi oraz pomaga rozluźnić spięte ciało.

Z uwagi na dłuższy czas trwania w asanach zabierz ze sobą ciepłe skarpety i bluzę z długim rękawem.

60 minut

Relax Yoga

Zajęcia oparte są na wyciszających praktykach oddechowych oraz łagodnej, odprężającej sekwencji asan. Praktykujemy spokojnie, przeważnie w pozycjach siedzących i leżących, skupiając się na rozluźnianiu i otwieraniu ciała. W relaksie często będą nam towarzyszyć przyjemne dźwięki i wibracje.

Praktyka pomoże Ci głęboko rozluźnić ciało, zatrzymać nieustającą gonitwę myśli, pomoże wyciszyć się i fizycznie odpocząć. Zapoznasz się także z technikami oddechowymi, które są bardzo przydatne w codziennym życiu.

60 minut

Yoga Kid's

To zajęcia poświęcone waszym pociechom. Dzieci przez godzinę praktykują jogę, uczą się uważności oraz świadomego oddechu, a wszystko to w formie zabawy!

a zajęciach dziecko rozwija świadomość swojego ciała, prawidłową postawę, koordynację, elastyczność oraz siłę i wrażliwość.

Joga dla dzieci to bezpieczna przestrzeń , w której dzieci mogą doświadczać i wyrażać siebie, budować poczucie własnej wartości, rozwijać koncentrację i wyobraźnię.

Praktyka jogi dla dzieci sprzyja uwalnianiu i rozwijaniu dziecięcego potencjału.

60 minut

Sivananda Yoga

Joga wg Sivanandy to joga klasyczna, kultywująca stare przekazy, nauki oraz idee mistrzów. Praktyka, to nie tylko praca z ciałem – to głęboka praca z samym sobą na wielu poziomach.

Każde zajęcia sivananda jogi uwzględniają:

• relaks początkowy, który może być połączony z medytacją,
• pranajamy – ćwiczenia oddechowe,
• asany, czyli pozycje jogi, wykonywane w stałej, niezmiennej kolejności,
• relaks końcowy.

Poszczególne asany poprzeplatane są krótkim relaksem, mającym na celu uspokojenie oddechu, odczucie korzyści płynących z wykonywania danej pozycji oraz swobodny przepływ energii.

Asany ułożone są w pewnej stałej kolejności. Ważne jest również to, iż większość asan wykonuje się z zamkniętymi oczami, co ma olbrzymi wpływ na rozwój świadomości ciała.

Metoda Sivanandy kładzie nacisk na wyciszenie umysłu, emocji, a praca z ciałem i tak zwany „kult ciała” nie jest jej głównym założeniem.